Rivali i La Liga-s synon transferimin e sulmuesit të Real Madrid-it

08:06 | 17 Gusht 2020

Valencia është duke provuar të transferojë sulmuesin e Real Madrid-it, Borja Mayoral.

Sulmuesi është në formë të mirë, mirëpo asnjëherë nuk do këtë shansin të luajë në ekipin e parë momentalisht, transmeton portali arbresh.info.

Është vetëm 23-vjeçar, andaj ka kohë që të përmirësohet, derisa sezonin e kaluar shënoi tetë gola me Levante-n.

Valencia ishte duke e vëzhguar lojtarin dhe është ndarë i kënaqur, andaj dëshiron që në edicionin e ardhshëm ta këtë në skuadër.

I interesuar për Mayoreal është edhe Lazio, por klubi spanjoll do bëjë ofertë rreth 15 milionë euro plus bonuset./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara