Real Madridi rrëmben një talent të ri

23:30 | 20 Dhjetor 2018

Real Madridi ka rrëmbyer shërbimet e talentit të ri të Melillas, Mohamed Mizzian.

18-vjeçari tashmë ka kryer me sukses testet mjekësore dhe do t’i bashkohet zyrtarisht skuadrës nga 1 janari, transmeton portali arbresh.info.

Stili i lojës së tij ka mahnitur trajnerët e Real Madridit dhe si një shpërblim ai ka nënshkruar një kontratë tri vjeçare.

Ky është një transferim mjaftë i vështirë për shkak të ndryshimit të reprezentuesit të lojtarëve, i cili nuk ishte i interesuar për t’i lejuar Mizzianit të ndryshojë skenë, të paktën jo kaq shpejtë.

Mizzian është vëzhguar nga Barcelona dhe të tjerët, por talenti i ri do të prezantohet publikisht në Madrid gjatë muajit janar dhe do të fillojë si pjesë lojën si pjesë e kategorisë të të rinjve në klub./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara