Google ADS

Ramos do të rikthehet në Spanjë, fillon bisedimet me Sevillan

22:16 | 3 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Sergio Ramos mund të kthehet në La Liga pasi ish-klubi i tij Sevilla ka hapur bisedimet për nënshkrimin e tij këtë sezon.

Ish-reprezentuesi spanjoll tani është një agjent i lirë pasi kontrata e tij dyvjeçare me Paris Saint-Germain skadoi në fund të sezonit të kaluar, shkruan Arbresh.info.

Ramos ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje te skuadra e Ligës Pro Saudite, Al-Ittihad, nëse ai mund të ribashkohej me ish-bashkëlojtarin e Real Madridit, Karim Benzema.

Fabrizio Romano tani pretendon se mes thashethemeve se ai shkon në Arabinë Saudite, ish-klubi i lojtarit Sevilla ka hapur bisedimet për nënshkrimin e tij.

Ramos, i cili kaloi dy sezone në skuadrën e lartë të Sevillas në fillimin e karrierës së tij profesionale përpara se t’i bashkohej Madridit, mund të konsiderojë një rikthim në Spanjë.

Ai ka nisur negociatat me palën spanjolle për t’iu bashkuar atyre për një kontratë afatshkurtër.

Që kur Ramos u bë lojtar i lirë, ai ka qenë i lidhur me lëvizjet në Major League Soccer dhe ligën turke./Arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale