PSG-ja planifikon transferimin e yllit Katalonas

10:54 | 10 Qershor 2021

Gjiganti francez, Paris Saint-Germain, është duke planifikuar transferimin e yllit nga Barcelona, Ousmane Dembele.

sipas “Marca” klubi francez, është duke planifikuar transferimin e 24-vjeçarit, pasi që kontrata e sulmuesit francez do të skadojë më 30 qershor të viti 2022.

Deri më tani katalonasit nuk kanë zhvilluar negociata për rinovimin e kontratës me sulmuesin.
Dembele është paraqitur në 39 ndeshje në sezonin 2020/21 dhe duke shënuar 9 gola./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara