Presidenti i UEFA-së: Gjëja më e rëndësishme është të vazhdojmë tutje

10:00 | 21 Prill 2021

Presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin ka mirëpritur lajmet për suspendimin e Superligës Evropiane.

Dje, gjashtë klubet angleze se bashku me Interin u larguan nga Superliga Evropiane, duke bërë që kompeticioni i ri të suspendohet përkohësisht.

Ceferin është ndarë i lumtur me këtë lajm dhe përmes një komunikate zyrtare ka theksuar se duhet të vazhdojmë tutje.

“E thashë dje që është gabim i madh dhe këto klube kanë bërë gabim të madh”.

“Por, tani janë rikthyer dhe e di që kanë shumë për të ofruar në garat tona dhe në garat evropiane”.

“Gjëja më e rëndësishme është të lëvizim, rindërtojmë bashkimin që shijuam para kësaj dhe të vazhdojmë se bashku”, ishte shkruar në komunikatë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara