Presidenti i Napolit premton bonuse për skuadrën nëse fitojnë Serie A

19:44 | 4 Shkurt 2023

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis i ka premtuar skuadrës së tij një “dhuratë” nëse ata fitojnë Scudetton këtë sezon.

Napoli janë aktualisht në rrugën e duhur për të fituar titullin e tyre të parë të ligës që nga ditët e Diego Maradona dhe janë 13 pikë larg Interit të vendit të dytë pas 20 ndeshjeve.

Me 18 ndeshje të mbetura për të luajtur, skuadra e Luciano Spallettit janë tani favoritët kryesor për të fituar Scudetton këtë vit dhe vetëm një kolaps i botës tjetër në muajt e ardhshëm mund të prishë planet e tyre.

Siç raportohet nga ‘La Repubblica Napoli’, De Laurentiis ka siguruar skuadrën e tij të Napolit se ata do të marrin bonuse nëse skuadra fiton titullin e ligës këtë sezon.

Aktualisht, vetëm Spalletti ka një klauzolë Scudetto në kontratën e tij, që do të thotë se nuk kishte garanci që lojtarët do të shpërbleheshin financiarisht.

Bonuse të tjera janë gjithashtu në horizont për ‘Partenopei’. Arritja në çerekfinale të Ligës së Kampionëve do të aktivizonte bonusin dhe kualifikimi në edicionin e vitit të ardhshëm të kompeticionit do të aktivizonte një tjetër.

Shpërndaje në rrjete sociale