Përfundon ndeshja Poloni – Sllovaki

19:52 | 14 Qershor 2021

sapo ka përfunduar ndeshja Poloni Sllovaki.

Një ndeshje me shumë aksione dhe shumë kundër aksione.

Në minutën e 18-të Wojciech Szczesny ka shënuar golin e epërsisë për Sllovakinë.

Kurse në minutën e 20-të, sllovaki, Tomas Hubocan është ndëshkuar më kartonë të verdhe, poashtu edhe polaku Grzegorz Krychowiak

Lojtari krychowiak është ndëshkuar më kartonë të verdhë në minutën e 22-të dhe në minutën e 62-të, është larguar nga fusha pasiqë është ndëshkuar me një kartonë tjetër të verdhë.

Polonia ka barazuar rezultatin në minutën e 46-të, ku Karol Linett ka shënuar gol duke e asistuar Maciej Rybus.

Por sllovakët kanë vazhduar në epërsi në minutën e 69-të, ku Milan Skriniar ka shënuar një gol fantastik me ndihmën e asistimit të Marek Hamsik./arbresh.info/

 

 

Më poshtë do të i keni golat e ndeshjes dhe kartonin e kuq:

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara