Përfundon ndeshja Angli – Skoci

22:54 | 18 Qershor 2021

Anglia dhe Skocia  kanë ndarë pikët, pasi ndeshja mes tyre ka përfunduar 0-0.

Ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë është mbyllur me rezultat 0-0.

Në pjesën e parë dy përfaqësuesit janë treguar më të  angazhuar ngase kanë bërë disa aksione, por për fat të keq asnjëra nuk ka mundur të gjejë rrjetën e kundërshtarit.

Në minutën e 16-të Skocezi John McGinn është ndëshkuar më karton të verdhë.

Kurse në pjesën e dytë është ndëshkuar lojtari nga Skocia, Stephen O’Donnell.

Anglezët janë treguar më dominant në posedimin e topit, duke e poseduar atë 59%, kurse Skocia 41%.

Anglia mbetët në vendin e dytë të tabelës në Grupin D, kurse Skocia në vendin e fundit.

Ne Grupin D gjendet Çekia e cila është në vendin e parë dhe Kroacia e cila është në vendin e  tretë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale