Pamje nga goditja e Payet me shishe nga tifozët  në ndeshjen Lyon – Marseille

21:31 | 21 Nëntor 2021

Është suspenduar ndeshja mes Lyonit dhe Marseille, ndeshje kjo e cila është në kuadër të Ligës së parë të Francës.

Arsyeja e suspendimit është përshkak  të tifozëve nga të dyja skuadrave, të cilët gjithmonë kanë pasur  urrejtje mes vete, shkruan arbresh.info.

Lexo edhe:

Tifozët hedhin shishe  në drejtim të lojtarëve, suspendohet ndeshja Lyon – Marseille/Video

Ende nuk është bërë e ditur se a do të  vazhdoj ndeshja sot, apo do të shtyhet për ndonjë datë tjetër.

“L’ÉQUIPE” ka sjellur fotografi nga momenti kur është goditur lojtari Dimtir Payet. /arbresh.info/

Pamje:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara