Newcastle ndal Man Cityn, i bën favor të madh Liverpoolit

15:32 | 30 Nëntor 2019

Nuk ka dhuruar fitues sfida interesante e ‘St.James Park’ mes Newcastle United dhe Manchester City, që kanë barazuar 2:2 në ndeshjen hapëse të xhiros së 14-të të Premierligës.

Raheem Sterling në minutën e 22’ kaloi Cityn në epërsi 0-1.

Vendasit u përgjigjën menjëherë, kur 25 vjeçari Jetro Willems, shënoi për 1:1.

Pjesa e dytë solli edhe dy gola të tjerë, nga një për të dy skuadrat.

Kevin De Bruyne me një goditje të fortë dhe saktë, realizoi për 1:2 në minutën e 82’, duke rikthyer epërsinë e kampionëve të Premierligës.

Por, Jonjo Shelvey nuk lejoi humbjen e Newcastle, duke barazuar për 2:2.

Manchester City me këtë barazim numëron 29 pikë, tetë më pak se Liverpool, që nga ora 16:00 takohet me Brighton.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara