Google ADS

Ndeshjet e La Ligës do të fillojnë me një minutë heshtje për vajzën e Enriques

15:37 | 30 Gusht 2019
A. B.

Lajmi për vdekjen e vajzës 9 vjeçare të Luis Enriques preku zemrat e të gjithë futbolldashësve dhe më gjerë.

Familja e ish trajnerit të Barcelonës pranoi ngushllime nga shumë klube e lojtarë të mëdhenj.

Ndërsa, La Liga ka vendosur të mbajë një minutë heshtje para ndeshjeve të fundjavës.

La Liga e ka konfirmuar se para të gjitha ndeshjeve në këtë javë në La liga dhe La liga2 do të mbahet një minut heshtje në kujtim të Xanas, vajzës së Luis Enriques, transmeton Indeksonline.

Xana ishte 9 vjeç dhe vdiq si pasojë e kancerit, me të cilin luftoi për 5 muaj.

Shpërndaje në rrjete sociale