Google ADS

Mazraoui ëndërron kalimin te Barcelona

15:01 | 21 Prill 2023

Mbrojtësi i Bayern Munichut, Noussair Mazraoui, është i etur për një kalim te Barcelona.

Lojtari u largua nga Ajaxi për t’u transferuar te Bavarezët verën e kaluar, megjithëse në atë kohë kishte interesim edhe nga Barca.

Mbrojtësi ka luftuar për minuta te Bayerni dhe po peshon opsionet e tij.

“Jam i zhgënjyer me situatën time. Deri në Kupën e Botës kam qenë titullar dhe tani gjërat kanë ndryshuar shumë”, deklaroi ai. “Është një zhgënjim për mua”.

Sport raporton se Mazraoui ka shpresa që Barça do të ringjallë interesin e tyre këtë verë.

Barcelona ende nuk e ka shikuar atë si opsion, por që në verë mund të ndryshojë situata. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale