Google ADS

Mascherano i del në mbrojtje Ronaldos

22:39 | 10 Shkurt 2015

Mesfushori i Barcelonës thotë se njerëzit duhet ta kuptojnë dhe lojtarët kanë edhe jetën e tyre personale jo vetëm futbollin, prandaj Ronaldo nuk ka bërë asgjë gabim.

Fotografitë e shfaqura të festimit së ditëlindjes së Ronaldos me familjarët, miqtë dhe disa bashkëlojtarë, vetëm disa orë pas humbjes nga Atletico Madrid me rezultat 4 me 0, ka bërë që shumë tifoz madrilen të inatosen me veprimin e 30 Ronaldos.

Mirëpo në mbrojte të Ronaldos dolën menjëherë  agjenti i tij, legjenda portugeze Luis Figo si dhe mesfushori i Barcelonës Javier Mascherano.

“Njerëzit po harrojnë se përveç që jemi lojtarë profesionistë, ne gjithashtu jemi edhe njerëz dhe kemi të drejtë të kemi jetë private ashtu siç duam vetë”, tha Mascherano për RAC 1.

Shpërndaje në rrjete sociale