Mandzukic largohet nga Juventusi për skuadrën turke

16:10 | 3 Mars 2017

Pavarësisht të qenurit vazhdimisht në linjën startuese të Juventusit, sulmuesi Mario Mandzukic mund t’i bashkohet bashkatdhetarit të tij Igor Tudor në Galatasaray sezonin e ardhshëm.

30-vjeçari ka shënuar 16 herë brenda 51 ndeshjeve në Serie A për “Bianconerët” qysh pasi iu bashkua skuadrës italiane nga Atletico Madridit në vitin 2015, transmeton portali arbresh.info.

Skuadra gjigante nga Turqia së fundmi ka emëruar Tudorin si trajner të ri dhe ky i fundit dëshiron të sjell në Super Ligë bashkëkombësin e tij.

20 milionë euro thuhet të jetë tarifa që do t’i siguronte skuadrës turke transferimin e shënjestrës së tyre kryesore./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara