Lotito: Sezoni në Serie A duhet të rifillojë, po flasim për një industri 1.2 miliard euro

23:50 | 24 Prill 2020

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, ka thënë se ata që flasin për anulim të sezonit, nuk e dinë për pasojat që mund të ketë futbolli italian.

Lotito është një mbështetës i fuqishëm që të vazhdojë edicion i Serie A pas pandemisë së coronavirusit, me Lazio që është e dyta në renditje dhe vetëm një pikë pas Juventusit.

Ne nuk po flasim për betejën time, ne po flasim për rreziqet që ekzistojnë nëse sezoni nuk riniset”.

“Ata që e kundërshtojnë atë, qartë nuk e dinë se për çfarë po flasin. Futbolli është një industri që gjeneron para, mbi 1.2 miliard, kështu që ne duhet të marrim parasysh pasojat nëse nuk rinisim”.

“Shpresoj se skuadra ime do të nis nga ku e lamë, me të njëjtën vendosmëri dhe gatishmëri për të arritur objektiva të caktuar”, ka thënë Lotito.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara