Lojtarët e tij u kapën në klube nate, Guardiola: Do t’i denojë, sepse nuk më ftuan

20:45 | 8 Shkurt 2022

Pep Guardiola thotë se ishte ‘i mërzitur’ që nuk ishte ftuar nga lojtarët e tij pasi u shfaq një video e Jack Grealish.Grealish, Riyad Mahrez dhe Kyle Walker u kapën të gjithë në video jashtë një klubi në Manchester, të dielën, përcjell GazetaBlic Sport.

Rregullat e klubit nuk u thyen dhe kjo ndodhi një ditë pas fitores 4-1 të Manchester Cityt në FA Cup ndaj Fulham.

Dhe Guardiola ka bërë shaka se ishte ‘i mërzitur’ që nuk ishte ftuar nga lojtarët kur u pyet për videon në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Jam shumë i mërzitur sepse nuk më ftuan. Dhe nuk më pëlqen, herën tjetër shpresoj se do të më ftojnë”, tha Guardiola.

“Ishin të gjithë të përsosur, por do të gjobiten sepse nuk më ftuan”, përfundoi ai.

Reagimi i Pep Guardiolës  në konferencë për shtyp pasiqë janë fotografuar 3 lojtarët e tij në një klub nate