Lionel Messi konfirmon klubin e ardhshëm

20:42 | 29 Maj 2018

Lionel Messi planifikon rikthimin te Newell’s Old Boys para se të pensionohet, por insiston se nuk do të luaj për një tjetër klub evropian.

Messi iu bashkua Barcelonës nga skuadra argjentinase më 2001 në moshën 13-vjeçare dhe që nga atëherë ka thyer një numër të madh rekordesh me paraqitet e tij, golat dhe çmimet individuale, transmeton portali arbresh.info.Pas 17 viteve në Kataloni, pavarësisht interesimit nga PSG dhe Manchester City gjatë muajve të fundit, Messi ka thënë se nuk ekziston ndonjë shans që ai t’i bashkohet një rivali evropian.

33-vjeçari dëshiron të rikthehet aty ku filloi gjithçka dhe të shpenzoj kohë duke luajtur te skuadra e tij e fëmijërisë.

“Çdo herë e kam edhe më të qartë që në Evropë, Barcelona do të jetë vendi im i vetëm. Në Argjentinë do doja të luaja gjashtë muaj ose disa ndeshje te Newell’s”, ka thënë Messi.

“Kur kam qenë i vogël kanë ëndërruar për të luajtur në Colossus”

Messi ka përfunduan këtë sezon si golashënuesi më i mirë në Evropë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara