Kosova pret Turqinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në Hendboll

16:15 | 12 Janar 2022

Kombëtarja e Kosovës, sot do të përballet kundër Turqisë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës e cila do të mbahet në vitin 2023.

Ndeshja do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në ora 19:15.

Dy ndeshjet e kaluara, “Dardanët” kanë pësuar humbje dy herë radhazi ndaj Greqisë.

Kosova aktualisht gjendet në pozitën e fundit në tabelë të grupit 1 me vetëm një pikë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara