Kandidati për president të Barcelonas: Nënshkrimi me Haaland dhe Mbappe? Është absolutisht e mundur

15:49 | 22 Shkurt 2021

Ka qenë një javë e dominuar nga të bërat e Kylian Mbappe dhe Erling Haaland në Ligën e Kampionëve dhe kandidati për President i Barcelonës, Toni Freixa, beson se klubi mund të nënshkruajë të dy lojtarët.

Freixa është një nga tre kandidatët në votimin përfundimtar për zgjedhjet e klubit që do të mbahen më 7 Mars në një ngjarje që dominon lajmet e Barcelonës, por ai mbetet prapa Joan Laportas dhe Victor Font dhe tani shpreson që të ketë një ndikim.

Duke pretenduar të hënën se zgjedhja e tij do të garantonte 250 milion euro investim në klub, Freixa ka pohuar gjithashtu se ai do të ishte në gjendje të sillte të dy sulmuesit, Mbappe dhe Haaland në Camp Nou, shkruan football-espana.

Këto pretendime duket të jenë jashtëzakonisht ambicioze, por edhe disi të çuditshme, për shkak të pozicionit të pasigurt ekonomik të klubit dhe niveleve alarmante të borxhit, nga të cilat një shumë e madhe duhet të paguhet këtë vit.

Sidoqoftë, Freixa i tha radios katalanase RAC1, e përcjellur nga Marca: “Nënshkruani Haaland dhe Mbappe? Është absolutisht e mundur dhe kjo është ajo që duhet të bëjë Barça; nënshkrimin e lojtarëve të atij niveli.

“Ne kemi një parim që kurrë nuk do të flasim për lojtarët derisa t’i paraqesim ata. Është një strategji e keqe sepse ju u shërbeni klubeve të tjerë në një pjatë në mënyrë që ata të mund të futen në negociata. ”

Freixa shërbeu në bord nën ish-kryetarët në detyrë Sandro Rosell dhe Josep Maria Bartomeu por u largua nga bordi në 2015, transmeton arbresh.info.

52-vjeçari Freixa, i cili është një avokat, përfundoi në fund të grumbullit në zgjedhjet presidenciale në klub të vitit 2015 me vetëm 3.7 përqind të votave – 1.750 vota./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara