Jake Paul po shkëlqen në boks, nokaut i frikshëm ndaj Tyron Woodley

09:08 | 19 Dhjetor 2021

Jake Paul ka marrë një fitore sensacionale me nokaut ndaj rivalit të tij, Tyron Woodley në rimeçin e së shtunës.

Youtuberi i kthyer në boksier, fillimisht ishte planifikuar të luftonte me Tommy Fury, përpara se britaniku të tërhiqej për shkak të një infektimi bacterial dhe brinjëve të thyer.

Woodley ka zëvendësuar Fury dhe vendosi një revansh. Pavarësisht se mbi 20 mijë tifozë u grumbulluan në “Amalie Arena”, ata nuk u zgjënjyen.

Paul e fitoi meçin në raundin e gjashtë me një goditje shkatërruese me të djathtë ndaj Woodley.

Arbitri menjëherë e përfundoi meçin, me Paul që rriti rekordin e tij të pamposhtur në boksin profesionist në 5-0.

Shpërndaje në rrjete sociale