Ironia e ditës: Nuk kemi bojlerë nëpër zhveshtore e po flasim për VAR

23:15 | 8 Janar 2019

Edhe dy stadiumet më të mëdha në vend ‘Fadil Vokrri’ dhe ‘Adem Jashari’ do të pajisen me dhomën VAR. Një gjë të tillë për ‘Sporti në KTV’ e ka konfirmuar Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu.

Ai ka thënë se për këtë janë angazhuar Arianit Ahmeti dhe Genc Mustafa nga FFK-ja për t’u marrë më të gjitha çështjet në mënyrë që edhe Kosova ta aplikojë sistemin VAR për ndeshjet ndërkombëtare, si për klube ashtu edhe për ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës.

Analisiti i futbollit kosovar, Arsim Prepolli ka ironizuar me këtë çështje.

“Ne spo kemi bojlera neper zhveshtore me bo dush e flasim per VAR”, ka shkruar Prepolli, përcjell Zëri.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara