Ilir Berisha konfirmon largimin nga FC Feronikeli

16:37 | 31 Gusht 2020

Ilir Berisha është lojtari i radhës që është larguar nga FC Feronikeli.

Berisha përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me klubin për ndërprerjen e kontratës, shkruan portali arbresh.info.

Njoftimi i tij i plotë:

Pershendetje miq , desha tju njoftoj se nga sot nuk do jem pjes e KF Feronikelit ne sezonen e ardhshem pasi kemi arritur marreveshje te dyanshem me drejtuesit te klubit per nderprerjen e kontrates.

Falenderoj KF Feronikelit , te gjith shtabin teknik , bashkelojtaret dhe Tigrat e zi per kete kohe dhe i deshiroj suksese ne vazhdimsi”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Mbetet të shihet se cilës skuadër do t’i bashkohet lojtari./arbresh.info.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale