Halilovic lavdëron klubin “legjendar” të Milanit

20:00 | 7 Korrik 2018

Alen Halilovic nuk mund të pres me të vërtetë për të veshur “fanellën legjendare” pasi iu bashkua Milanit.

Reprezentuesi 22 vjeçar i Kroacisë ishte një agjent i lirë nga Hamburger SV pas një sezoni të kaluar si një i huazuar te Las Palmas, transmeton portali arbresh.info.

“Do doja t’i falënderojë ish klubet e mia Las Palmas dhe Hamburger SV për gjithçka, tani është koha për një kapitull të ri në karrierën time”, ka shkruar lojtari në rrjetin social Instagram.

“Tani unë jam një lojtar i Milanit! Një klub i madh me një histori madhështore. Me të vërtetë nuk mund të pres për të bartur këtë fanellë legjendare dhe për të dhënë më të mirën për Rossonerët! Forca Milan”

Halilovic ka gjithashtu eksperiencë në Dinamo Zagreb, Barcelonë dhe Sporting Gijon./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara