Hadërgjonaj njëri ndër mungesat në ndeshjen e sotshme ndaj Gjerorgjisë

15:51 | 12 Tetor 2021

Sot do të luhet ndeshja mes Kosovës dhe Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve të  Kupën e Botës, “Qatar 2022”.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Selektori  ka bërë të ditur dje në konferencë për media se Lirimi Kastrati do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen e sotshme.

Ndërsa Florent Hadërgjonaj me anë të një postimi në Facebook ka bërë të ditur që nuk do jetë pjesë e skuadrës.

Arsyeja është skualifikimi me karton, ku në ndeshjen e kaluar ndaj Suedisë në Suedi është ndëshkuar me karton të verdhë, ndërsa e kishte edhe një karton tjetër ku  ishte ndëshkuar gjatë ndeshjes kundër  Suedisë  e cila është zhvilluar në Prishtinë.

“Fatkeqësisht sot nuk jam në fushë për ta ndihmuar Kombëtaren për shkak të skualifikimit me kartonë.” – ka shkruar Hadërgjonaj. /arbresh.info/

Lajmet më të lexuara