Guardiola: Murici ishte i jashtëzakonshëm, ne jemi në finale

23:24 | 23 Janar 2019

Pep Guardiola ka lavdëruar portierin kosovar Aro Murici menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së sotme (e mërkurë) kundër Burtonit.

Manchester City u kualifikua në finale të Carabao Cup me një rezultat të përgjithshëm 10 me 0 kundër Burton Alibonit dhe trajneri spanjoll është tepër i kënaqur me paraqitjen e yllit kosovar, shkruan portali arbresh.info.

“Ishte një ndeshje e mirë, fusha ishte shumë e rrezikshme, shumë rrëshqitëse”, ka thënë fillimisht Guardiola me të përfunduar takimi i sotëm me rezultat 1 me 0.

“Ne bëmë një lojë të mirë, ne humbën goditjen e fundit, por Burtoni kishte dy ose tri shanse të pastra”

“Murici ishte i jashtëzakonshëm, ne jemi në finale”, përfundoi Guardiola.

Portieri i Kosovës ka mbajtur portën e pastër në dy ndeshjet gjysmëfinale të zhvilluara kundër skuadrës së Nigel Cloughit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara