Greenberg: Estonia ishte shumë e saktë për tri pikë

22:37 | 9 Gusht 2017

Kosova ka pësuar humbje të thellë në para-kualifikueset e botërorit të basketbollit Kina 2019.

Basketbollistët tanë humbën me rezultat 76:50 kundër Estonisë, duke bërë që kjo e fundit të merr edhe primatin në Grupin C.

“Kanë luajtur mirë në mbrojtje, ndërsa në sulm e kanë pasur natën e tyre. Ishin shumë të saktë në gjuajtjet për tri pikë”, ka thënë Greenberg.

Trajneri ka pohuar se shpresojnë të rikuperohet dhe do të fitojmë ndaj Maqedonisë, i cili takim zhvillohet të shtunën (12 gusht) në Shkup.

Ndryshe, Estonia ka dy fitore, Kosova një fitore dhe po aq humbje ndërsa Maqedonia dy humbje në po aq takime.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara