Gjithçka përfundon, Alderweireld lojtar i Manchesterit

01:23 | 7 Gusht 2018

Djajtë e kuq kishin menduar që ndjekja e belgut ka përfunduar por tani kanë arritur kompromis me ekipin nga Londra Veriore.

 

Manchester United kanë arritur marrëveshje për nënshkrimin e mbrojtësit të Tottenham, Toby Alderweireld, por Spurs pritet që ta refuzojnë transferin derisa të gjejnë lojtar që e zëvendëson belgun.

United, ende është nervoz me motivet e Spurs, kërkesa e tyre për një mbrojtës është duke vazhduar dhe ndoshta kjo marrëveshje mund të përfundoi tek në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Sipas Goal, kompromisi është arritur në fund mes Spurs dhe United, derisa ka mbetur që Spurs të gjej një zëvendësues të tij. /Express

Shpërndaje në rrjete sociale