Gjermania e mposht Maqedoninë e Veriut me një rezultat të thellë, siguron kualifikimin për në “Qatar 2022”

22:48 | 11 Tetor 2021

Gjermani ka shënuar fitore bindëse ndaj Maqedonisë së Veriut me rezultat 0-4, në ndeshjen e cila është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Qatar 2022”.

Pjesa e parë është mbyllur pa fola.

Ndërsa  gjatë pjesës së parë, gjermanët ndezën motorat e tyre, ku në minutën e 50të shënuan golin e parë.

Autori i golit ishte Kai Havertz i icili u asistua nga Thomas Muller.

Ndërsa në minutën e 70-të, Timo Werner shënojë golin e dytë të ndeshjes, ndërsa sulmuesi gjerman i është nevojitur vetëm katër minuta lojë për të shënuar edhe golin e tretë.

Gjermanët nuk janë ngopur duke shënuar tre gola dhe në minutën e 83-të  shënuar përsëri.

Autori i golit ishte Musiala.

Gjermania me këtë fitore mbërrin 21 pikë, andaj, është skuadra e parë deri tani e cila e siguron kualifikimin tutje për Kampionatit Botëror, “Qatar 2022”. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara