Finalja e FA Cup, përfundon pjesa e parë

16:58 | 3 Qershor 2023
Përfundon pjesa e parë në finalen e FA Cup, me rezultat të barabartë 1:1.

Citizens kaluan në epërsi qysh në minutën e parë, kur Ilkay Gundogan u asistua prej Kevin de Bruynes.

Mirëpo, Djajtë e Kuq u këndellën shpejtë dhe i barazuan shifrat në 1-1, shkaku që Jack Grealish luajti me dorë në zonën e rreptësisë.

Bruno Fernandes e mori përgjegjësinë në minutën e 33-të dhe e konvertoi penalltinë në gol.

Shpërndaje në rrjete sociale