Google ADS

Finalja e Europa League, formacionet zyrtare  

19:50 | 31 Maj 2023

Sevilla, e cila nuk ka humbur asnjëherë në finale të Europa Leagues do të ketë përballë Jose Mourinho, i cili po ashtu është i pamposhtur në finalet e UEFA-s.

“Mbretërit” e Europa Leagues përballen me “ekspertin” e finaleve evropiane dhe njëri prej tyre do të humbas.

Të dyja skuadrat janë gati dhe kanë publikuar formacionet zyrtare, pak para fillimit të ndeshjes.

Sevilla: Bounou; Jesus Navas, Bade, Gudelj, Alex Telles; Fernando, Rakitic; Ocampos, Oliver Torres, Bryan Gil; En-Nesyri

Image

Roma: Rui PatrIcio; Mancini, Smalling, Ibanez; Zeki Çelik, Cristante, Matic, Spinazzola; Dybala, Pellegrini; Abraham

Image

20-vjet pasi arriti suksesin e paimagjinueshëm me Porton, Mourinho drejton një tjetër finale evropiane, por kësaj radhe me Romën dhe përballë do të ketë një nga provat e tij më të vështira deri më tani.

“Mbreti” i vërtet vendoset sot me fillim nga ora 21:00./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme