Fillim i mirë për Bayernin

09:29 | 17 Qershor 2022

Orari i sezonit të ardhshëm do të bëhet i ditur nga DFL në orën 12 të mesditës së sotme.

Tashmë është e sigurt që Bayerni do të lejohet të hapë sezonin si kampion në fuqi.

Dhe kampioni i rekordeve merr një test qëndrueshmërie që në fillim.

Sipas gazetës BILD, Bayern do të takohet jashtë vendit me fituesin e Europa Leagues Frankfurtin të premten, më 5 gusht.

Zakonisht, kampioni në fuqi e nis sezonin e ardhshëm me një ndeshje në shtëpi.

Por Bayern gjithashtu luajti në Gladbach në ditën e parë të ndeshjes vitin e kaluar dhe barazoi 1-1 ndaj Borussia./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale