Felix: Gjithçka është më e lehtë në Barcelonë

21:25 | 17 Shtator 2023

Sulmuesi i Barcelonës, Joao Felix, ka pohuar se “çdo gjë është më e lehtë” me bashkëlojtarët e tij të rinj pas një huazimi nga Atletico Madrid në ditën e fundit të transferimit.

Felix bëri debutimin e tij si zëvendësues kundër Osasuna-s para pushimit ndërkombëtar, përpara se të startonte të shtunën kundër Real Betisit, transmeton Arbresh.info.

Reprezentuesi portugez, i cili ka deklaruar se preferon të luajë në krahun e majtë, shënoi golin e parë të Barçës në fitoren 5-0.

Ai hapi rezultatin në mes të pjesës së parë.

Xavi vlerësoi ndikimin e menjëhershëm të të dy lojtarëve pas ndeshjes.

“Po flasim për dy futbollistë që në nivelin e cilësisë individuale janë pa dyshim. I shikon të stërviten dhe e sheh madhështinë e tyre”, tha trajneri.

Felix shprehu ndjenjat e tij për organizimin pozitiv në të cilin ka ardhur.

“Unë jam duke punuar për të qenë në nivelin më të mirë. Ka një mjedis shumë të mirë këtu, unë jam një tjetër për të ndihmuar dhe me këta lojtarë gjithçka është më e lehtë,” tha ai për Mundo Deportivo .

“Ndryshimi ka qenë i mirë për mua, jam shumë i lumtur dhe shpresoj ta ndihmoj ekipin sa më shumë që të mundem”.

Barça nuk ka një mundësi për t’i bërë marrëveshjet për Felix ose Cancelo të përhershme përtej këtij sezoni, gjë që u konfirmua nga Deco herën e fundit kur u zbulua struktura e re sportive e klubit .

Nëse Barça dëshiron të mbajë secilin nga lojtarët në 2024/25, do të kërkojë një seri të re negociatash transferimi me Atletico Madrid ose Manchester City përkatësisht.

Tarifat e mundshme mund të përcaktohen fare mirë nga mënyra se si performon në huazim dhe nëse ka interesa të tjera rivale./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale