Evertoni lanson ofertë 30 milionëshe për Alex Iwobin

13:56 | 7 Gusht 2019

Evertoni ka lansuar vonë një ofertë 30 milionëshe për sulmuesin e Arsenalit, Alex Iwobi.

“Toffees” kanë kthyer vëmendjen kanë kthyer vëmendjen te reprezentuesi i Nigerisë pas dështimit për të siguruar shërbimet e Wilfried Zaha, transmeton portali arbresh.info.

Evertoni ka qenë duke ndjekur anësorin e Crystal Palaces dhe kishte shtruar një ofertë prej 52 milionë euro muajin e kaluar, por rivali në Premierë Ligë e kishte refuzuar menjëherë atë.

Por, bazuar në një raport nga talkSPORT, Evertoni duket se ka gjetur një alternativ më të lirë dhe Iwobi është përmendur si shënjestër e tyre.

Arsenali pritet të refuzoj ofertën nga Evertoni për Iwobin, por mund të joshën nga të hollat e gatshme para mbylljes së afatit kalimtar të enjten./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara