Eric Bailly do të pranonte një lëvizje e Milanit

09:07 | 12 Janar 2022

Mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly, do të pranonte me kënaqësi një kalim në janar te Milan.

“Sky Italia” pretendon se objektivi i Milanit është të nënshkruajë me një qendërmbrojtësi këtë muaj, por ata nuk duan të bëjnë një blerje të drejtpërdrejtë dhe të nënshkruajnë një lotjar në një marrëveshje fillestare huazimi.

Ata testuan terrenin për Abdou Diallo, por janë larguar nga ai sepse PSG dëshiron vetëm një tarifë të përhershme. Por ata tani po shikojnë edhe Bailly, me kuqezinjët që kanë marrë shenja pozitive nga Manchester United për mbrojtësin.

Thuhet se edhe Bailly do të pranonte një kalim te Milani këtë muaj, pasi ai kërkon më shumë kohë loje. Nicolo Casale i Veronës po shikohet gjithashtu nga klubi./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara