E konfirmon Lampard: Edouard Mendy do prezantohet brenda 24 orëve

23:48 | 23 Shtator 2020

Trajneri i Chelsea-s, Frank Lampard ka konfirmuar se portieri Edouard Mendy, do prezantohet brenda 24 orëve si lojtari i “Bluve”.

Gjiganti londinez arriti të transferojë portierin nga skuadra franceze Rennes, duke paguar 25 milionë euro plus bonuset, transmeton portali arbresh.info.

Prezantimi i Mendy-t është vonuar shumë, duke marrë parasysh që marrëveshja ishte arritur që disa javë, mirëpo tekniku anglez ka konfirmuar se 25-vjeçari do prezantohet nesër në “Stamford Bridge”.

“Testet mjekësore të Mendy-t kanë përfunduar dhe të gjitha kanë rezultuar të suksesshme, do këtë prezantim në 24 orët e ardhshme”, deklaroi ai.

Chelsea sonte (e mërkurë) arriti të fitojë me rezultat bindës ndaj Barnsley në 1/16 e Kupës së Anglisë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara