Google ADS

Drita prezanton Lucas Cardoson

18:27 | 9 Gusht 2019
A. B.

Drita ka njoftuar se ka arritur marrëveshje zyrtare me Partizanin për transferimin e Lucas Cardoso.

Sulmuesi brazilian do të jetë pjesë e skuadrës nga Gjilani në formë të huazimit njëvjeçar nga klubi shqiptar.

Partizani e ka bërë të ditur lajmin orë më parë për arritjen e marrëveshjes me Dritën.

“Klubi zyrtarizon transferimin e Lukas Ferreira Cardoso tek skuadra e Dritës. Sulmuesi 25 vjeçar i cili iu bashkua kampionëve në janarin e 2018 nga Pelisteri, do të kalojë me formulën e huazimit në radhët e ekipit kosovar Drita”.

“Marrëveshja është arritur sot me pëlqimin e të 3 palëve dhe Cardoso do të jetë lojtar i Dritës deri në përfundim të sezonit futbollistik 2019 – 2020”, thuhej në njoftimin e klubit shqiptar.

Lojtari 25-vjeçar mund të luajë në krah të sulmit si dhe në qendër, derisa pozita e tij natyrale është anësor i majtë. Vlera e Cardosos në tregun e transferimeve është 275 mijë euro. /telegrafi

https://www.facebook.com/partizaniclub/photos/a.264934397034297/1119941354866926/?type=3&theater

 

https://www.facebook.com/dritafcofficial/videos/403933807144107/?t=0

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme