Chelsea bën ofertë për transferimin e Frenkie de Jong

17:32 | 15 Janar 2022

Chelsea ka bërë një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong sipas “Daily Mail”. Klubi i Premier League ka bërë një ofertë prej 40 milionë euro për holandezin.

De Jong iu bashkua Barcelonës në verën e vitit 2019 nga Ajax, por nuk ka arritur të prodhojë llojin e formës që kishte te skuadra holandeze. Dhe tani, me shfaqjen e Pedri, Gavi dhe Nico Gonzalez, duket se ai ka tepricë të kërkesave në Camp Nou.

Ai gjithashtu mund të jetë edhe burimi i vetëm tani për tani për të siguruar fonde nga shitja e tij, duke pasur parasysh shkallën e çështjeve financiare të klubit.

Por, i njëjti raport tregon se Barcelona nuk do ta shesë 24-vjçarin për më pak se 60 milionë euro.

Edhe Bayern Munchen është vlerësuar me interes, edhe pse nga pikëpamja futbollistike duket se Xavi ende beson te mesfushori dhe mendon se mund ta ndihmojë atë të shkëlqejë në sistemin e duhur./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara