Carlos hedh poshtë akuzat për substanca të palejuara

08:49 | 11 Qershor 2017

Roberto Carlos ka folur rreth akuzave të dokumentarit të televizionit gjerman ARD.

Doktor Julio Cesar Alves në filmin e televizionit kishte thënë se ka trajtuar Carlosin, bashkë me lojtarët e tjerë, që kur ka qenë 15 vjeçar.

Madje, raportohet se ish-reprezentuesi brazilian ka marrë substanca të palejuar për të pasur avantazh ndaj miqve, transmeton Telegrafi.

“I mohoj fuqishëm akuzimet e papërgjegjshme nga ARD, dhe e rikonfimoj që kurrë nuk kam përdorur ndonjë substancë që do të më lejonte të kem avantazh ndaj kolegëve të mi”, ka shkruar 44 vjeçari në Facebook.

Ndryshe, Carlos gjatë gjithë karrierës ka luajtur 700 ndeshje në të gjitha garat duke shënuar 76 gola.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara