Google ADS

Cannavaro: Në Kinë nuk do të luajmë deri në tetor, absurde që po mendohet për rifillimin e ligave

17:41 | 28 Maj 2020
Arditë Shkodra

Trajneri i Guanzhou Evergrande, Fabio Cannavero mendon se është absurde që futbolli ka rifilluar në Bundesligë, ndërsa po pritet vetëm zyrtarizimi në Itali.

Kampioni i botës thotë se në Kinë nuk planifikohet të nis kampionati deri në muajin tetor.

“Këtu kampionati do të fillojë në tetor, për mua më duket absurde se ndeshje po luhen në Gjermani dhe pothuajse në Itali. Ne po flasim për respektimin e jetës së njerëzve”, tha italine, përcjell lajmi.net.

Sa i përket pagave të lojtarëve, Cannavaro tha: “Në Kinë, federata ka propozuar një ulje prej 50 përqind të kompensimit gjatë tre muajve të fundit. Problemi nuk është ky sepse lojtarët përfaqësojnë pjesën më të mirë të futbollit”.