Brighton 2 – 1 Arsenal, notat e lojtarëve

16:50 | 4 Mars 2018

Arsenali është mposhtur 2-1 nga Brightoni, ndeshje në të cilën luajtën nga minuta e parë dy shqiptarët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Kjo është humbja e tretë rresht e Arsenalit në ligë, ndërsa e katërta rresht në të gjitha garat, e që nuk i ka ndodh që nga viti 2002.

Golaët për Brighton i shënuan Lewis Dunk (7’) dhe Glen Murray (26’), për Arsenalin shënoi Pierre- Emerick Abuameyang (43’)

Lojtari i ndeshjes u shpall Shane Duffy, me notën 7.9, ndërsa më i dobëti ishte Alex Iwobi me notën 5.8.

Xhaka u vlerësua me notën 7.7, kurse Shkodran Mustafi me notën 6.9. /arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara