Bernardeschi i Juventus rezulton pozitiv me COVID-19

14:36 | 6 Prill 2021

Juventusi ka njoftuar se Federico Bernardeschi ka dalë pozitiv me COVID-19, duke e përjashtuar atë nga ndeshja vendimtare e së mërkurës kundër Napolit.

Bernardeschi është duke u izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës së ekipit të parë pas rezultatit të testit, megjithëse Juve zbuloi të martën se përfaqësuesi italian është asimptomatik.

27-vjeçari erdhi si zëvendësues në pjesën e dytë ndërsa kampionët në fuqi barazuan 2-2 me Torino të shtunën, një rezultat që dëmtoi më tej përpjeken e tyre për të fituar kampionatin për një sezon të 10-të radhazi, raporton “GOAL”.

Bosi i Juve-s Andrea Pirlo ishte pa Leonardo Bonuccin dhe Merih Demiral për derbin e Torinos pasi mbrojtësit dolën pozitiv me koronavirus gjatë pushimit ndërkombëtar.

Cristiano Ronaldo shënoi një barazim të vonshëm, por Bianconerët prapë ranë në vendin e katërt në tabelë, 12 pikë prapa liderit Inter me vetëm 10 ndeshje të mbetura.

Juve pret Napolin e renditur në vendin e pestë edhe në mesjavë, një ndeshje e rëndësishme për të dy klubet në betejën për t’u kualifikuar në sezonin e ardhshëm të Champions League.

Ashtu si bashkatdhetari Bonucci, Bernardeschi ishte i përfshirë me “Blutë” ndërsa ata filluan fushatën e tyre kualifikuese të Kupës së Botës muajin e kaluar – ai bëri paraqitje në të tre ndeshjet e Grupit C në mars, kundër Irlandës së Veriut, Bullgarisë dhe Lituanisë.

Federata Italiane e Futbollit njoftoi se katër anëtarë të stafit të tyre kishin dalë pozitiv para ndeshjes me Lituaninë, e cila rezultoi në një fitore 2-0 për ekipin e Roberto Mancinit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara