Barcelona planifikon huazimin e Riqui Puig të gjiganti evropian

13:18 | 21 Shtator 2020

Barcelona ka planifikuar huazimin e talentit Riqui Puig të gjiganti holandez, Ajax.

Trajneri Ronald Koeman i ka hapur derën e largimit qendërmesfushorit, ngase lojtari nuk është në planet e tij, transmeton portali arbresh.info.

Pavarësisht që mesfushorët si Arthur Melo, Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal janë larguar, Koeman nuk e do në skuadër Puig dhe ka besimin se arritja e Miralem Pjanic është e mjaftueshme.

21-vjeçari edicionin e kaluar ishte ndër talentët kryesorë në La Liga, ku bëri 12 paraqitje nën urdhrat e Quique Setien.

Pos Ajax-it i interesuar për Puig është edhe kampioni i Evropës, Bayern Munich./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara