Barcelona – Murcia, formacionet zyrtare

18:29 | 29 Nëntor 2017

Barcelona dhe Murcia kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjen që do ta zhvillojnë në kuadër të Kupës së Mbretit.

Barcelona në takimin e parë kishte fituar me rezultat 3 me 0, pra pothuajse vendasit janë me një këmbë në fazën tjetër të kupës, shkruan arbresh.info.

Valverde në këtë ndeshje ka pushuar pothuajse lojtarët kryesor të formacionit të parë dhe në këtë ndeshje nuk ka startuar Lionel Messi, Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Andre Iniesta, etj.

Gjiganti katalan është pa humbje në shtatë ndeshjet e fundit ndërsa Murcia nuk ka barazuar në 11-të ndeshje radhazi.

Takimi fillon nga ora 20:45. /arbresh.info/

Barcelona:

Murcia: pas pak minutash…

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara