Barcelona ia vë syrin yllit të Lyon-it

12:11 | 11 Maj 2020

Barcelona është duke u interesuar për talentin e Lyon, Bruno Guimaraes.

Guimaraes ka shkëlqyer këtë sezon te klubi francez duke e dëshmuar vetën si një ndër mesfushorët që mund të shkëlqejë në të ardhmen, transmeton portali arbresh.info.

Atletico Madrid gjatë afatit të janarit provoi ta transferojë 22-vjeçarin, por lojtari vendosi të mos largohet.

Mirëpo, me ndërprerjen e sezonit dhe Lyon që ka mbetur jashtë Evropës, Guimaraes dëshiron të bëhet më skuadër të re.

Kartoni i Guimaraes prek vlerën e 50 milionë eurove./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara