Barça dhe Reali nisin “luftën” edhe në Facebook

20:41 | 1 Prill 2017

Përveç rivalitetit në fushë, Real Madridi dhe Barcelona kanë nisur “luftën” edhe në rrjete sociale.

Dy gjigantët në La Liga janë duke kërkuar nga ndjekësit e tyre në Facebook për të shpërndarë faqen në mënyrë që t’i ndihmojnë klubit për të arritur 100.000.000 pëlqime (Likes), shkruan portali arbresh.info.

Deri tani asnjë faqe e ndonjë klubi nga bota e futbollit nuk ka arritur shifrën prej 100 milionë pëlqime.

Legjendat e klubeve dhe yjet aktual të rivalëve më të mëdhenj në fushë kanë shpërndarë faqet e skuadrave në profilet e tyre në Facebook.

Barcelona është më afër për të arritur këtë shifër pasi ka mbi 99.771.000 ndjekës, ndërsa Real Madridi ka 99.300.000./arbresh.info

 

 

Lajmet më të lexuara