Google ADS

Barazimi i parë në Euro 2024 vie në ndeshjen mes Sllovenisë dhe Danimarkës

19:57 | 16 Qershor 2024
D.H

Sllovenia  dhe Danimarka kanë luajtur me rezultat baras 1-1 në ndeshjen hapëse të grupit C.

Danezët e nisën më mirë ndeshjen duke shënuar gol në minutën e 17-të me golin e Christian Eriksen, shkruan Arbresh.info.

Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Kurse në pjesën e dytë Sllovenia hyri me një ofansivë për të barazuar rezultatin.

Qëllimit sllovenët ia arritën  në minutën e 77-të me golin e Janzas.

Pas këtij barazimi Sllovenia dhe Danimarka  marrin nga një pikë në grupin C, teksa ndeshja e radhës në këtë grup është mes Serbisë dhe Anglisë.

Ndeshja e radhës e sllovenëve është ndaj Serbisë kurse Danimarka do të luaj ndaj Anglisë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale