Ballkani arrinë fitore minimale ndaj Feronikelit

15:06 | 28 Nëntor 2021

Ballkani ka siguruar fitoren e dytë radhazi në Superligën e Kosovës pasi sot mposhtën Feronikelin në udhëtim me rezultat minimal 1-0.

Pas fitores ndaj Malishevës, ata arritën të fitojnë edhe ndaj “Niklit”.

Golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën suharekase e shënoi Theophilus Solomon në minutën e 25-të.

Pas kësaj fitore, Ballkani ka 30 pikë dhe momentalisht renditet në vendin e parë.

Ndërsa Feronikeli vazhdon serinë e dobët duke u renditur në vendin e 10-të me 10 pikë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara