Artmotion sjellë La Ligën për publikun kosovarë, paralajmërohen edhe liga tjera

11:42 | 12 Maj 2021

Artmotion dhe Kujtesa nga sezoni i ri do të sjellin për publikun kosovarë, njërën nga ligat më atraktive, La Ligën spanjolle e po ashtu edhe ndeshjet e kupës së Italisë.

Si pjesë e programeve të reja nga kjo verë do të transmetohet edhe turneu më i vjetër i tenisti, Wimbeldon.

Arianit Hamiti drejtor i platformës Artmotion tha se ata do të sjellin transmetimin edhe të ligave tjera.

“Artmotion ka arrit të fitoj të gjitha të drejtat. Kampionati më i ndjekur në Botë vjen ekskluzivisht në ART moshën dhe Kujtesa. La liga do të jetë pjesë e jona. Do të sjellim ngjarjet më të rëndësishme në botë, po ashtu turneu më i vjetër i tenisit në botë, Wimbeldon do të transmetohet nga kjo verë e deri ne 2024. Do të transmetojmë edhe Ligat e tjera. Artmotion do të shtoj edhe tri kanale të tjera”, tha Hamiti.

E Arber Loxha nga Kujtesa tha se risit s’do të ndalen më kaq.

“Ne kemi edhe shumë materiale si Euro Liga e Basketbollit, Liga e Turqisë e Superliga e Italisë. Deri tash në këto 10 vite kemi qenë gjithmonë afër edhe më Ligen e Kampioneve. Risi tjetër do të ketë gjatë gjithë muajve në vijim”, tha ai.  /V.S /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara