Google ADS

Arsenali mbetet jashtë, Buendia pranë kalimit te Aston Villa

19:41 | 5 Qershor 2021
A Z

Emiliano Buendia është në prag të bashkimit me Aston Villan për rreth 30 milion funte.

Villa dhe Norwich kanë rënë dakord për një tarifë që është një rekord klubi për Aston Villan dhe një shitje rekord për Norwich.

Sulmuesi ka përfunduar testet mjekësore në Argjentinë, përcjell Gazeta Express.

Tarifa mund të rritet në gati 40 milionë funta duke përfshirë shtesat.

24 vjeçari Buendia është pjesë e Norwich që nga viti 2018 ndërsa në sezonin e fundit shkëlqeu duke qenë kyç në rikthimin e ekipit në Premierligë.