Aksion perfekt i nisur nga Shaqiri, Freuler rikthen epërsinë e Zvicrës

21:23 | 2 Dhjetor 2022

Për mrekulli ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes, Zvicër-Serbi.

Helvetikët kanë rikthyer epërsinë pasi kanë shënuar golin e tretë në këtë sfidë.

Ka qenë një aksion spektakolar i zviceranëve i nisur pikërisht nga ylli i madh kosovar, Xherdan Shaqiri.

Gjilanasi harkoi bukur në zonë te Vargas i cili me thembër asistoi te Remo Freuler i cili realizoi për 3-2.

Kujtojmë që në pjesën e parë për Zvicrën shënuan Xherdan Shaqiri dhe Breel Embolo. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale